Multilayer ceramic chip capacitor; 4.7uF
Symbol Micros:
K10SU 4.7100xk
Case : smd1210
Multilayer ceramic chip capacitor; 4.7uF; 100V; X7R; 10% ; SMD; case: 1210; operating temperature; -55°C ~ 125°C
Parameters
| Capacitance: | 4,7uF |
| Operating voltage: | 100V |
| Dielectric: | X7R |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
| Tolerance [%]: | 10% |
| Capacitor type: | Ceramic |
| Case: | 1210 cal |
Manufacturer:: Prosperity Dielectrics Co.
Manufacturer part number: FS32X475K101EGG RoHS
Case style: smd1210
In stock:
5125 pcs.
| Quantity of pcs. | 2+ | 10+ | 50+ | 200+ | 1000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,4485 | 0,2724 | 0,2090 | 0,1885 | 0,1794 |
Manufacturer:: Samsung
Manufacturer part number: CL32B475KCVZNWE
Case style: smd1210
External warehouse:
1201000 pcs.
| Quantity of pcs. | 1000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1971 |
Manufacturer:: Samsung
Manufacturer part number: CL32B475KCVZW6E
Case style: smd1210
External warehouse:
202635 pcs.
| Quantity of pcs. | 1000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1836 |
Manufacturer:: Samsung
Manufacturer part number: CL32B475KCVZNWE
Case style: smd1210
External warehouse:
480000 pcs.
| Quantity of pcs. | 1000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1794 |
| Capacitance: | 4,7uF |
| Operating voltage: | 100V |
| Dielectric: | X7R |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
| Tolerance [%]: | 10% |
| Capacitor type: | Ceramic |
| Case: | 1210 cal |
| Case: | 3225 mm |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols