Multilayer ceramic chip capacitor; 100uF
Symbol Micros:
K10SU100/10x5rm
Case : smd1210
Multilayer ceramic chip capacitor; 100uF; 10V; X5R; 20%; SMD; case: 1210; operating temperature; -55°C ~ 85°C
Parameters
| Capacitance: | 100uF |
| Operating voltage: | 10V |
| Dielectric: | X5R |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 85°C |
| Tolerance [%]: | 20% |
| Capacitor type: | Ceramic |
| Case: | 1210 cal |
Manufacturer:: Samsung
Manufacturer part number: CL32A107MPVNNNE RoHS
Case style: smd1210
Datasheet
In stock:
245 pcs.
| Quantity of pcs. | 3+ | 20+ | 100+ | 300+ | 1000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,4099 | 0,2257 | 0,1774 | 0,1644 | 0,1576 |
Manufacturer:: Samsung
Manufacturer part number: CL32A107MPVNNNE
Case style: smd1210
External warehouse:
3000 pcs.
| Quantity of pcs. | 500+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,3053 |
Manufacturer:: Samsung
Manufacturer part number: CL32A107MPVNNNE
Case style: smd1210
External warehouse:
386709 pcs.
| Quantity of pcs. | 1000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2073 |
Manufacturer:: Samsung
Manufacturer part number: CL32A107MPVNNNE
Case style: smd1210
External warehouse:
832000 pcs.
| Quantity of pcs. | 1000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2194 |
Item in delivery
Estimated date:
2026-06-10
Quantity of pcs.: 1000
| Capacitance: | 100uF |
| Operating voltage: | 10V |
| Dielectric: | X5R |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 85°C |
| Tolerance [%]: | 20% |
| Capacitor type: | Ceramic |
| Case: | 1210 cal |
| Case: | 3225 mm |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols