Multilayer ceramic chip capacitor: 10uF
Symbol Micros:
K20SU 10100x7sm
Case : smd2220
Multilayer ceramic chip capacitor; 10uF; 100V; X7S; 20%; 2220; operating temperature: -55~125°C
Parameters
| Capacitance: | 10uF |
| Operating voltage: | 100V |
| Case: | 2220 |
| Manufacturer: | TDK |
| Capacitor type: | Ceramic |
| Temperature coefficient: | X7S |
| Tolerance [%]: | 20% |
| Capacitance: | 10uF |
| Operating voltage: | 100V |
| Case: | 2220 |
| Manufacturer: | TDK |
| Capacitor type: | Ceramic |
| Temperature coefficient: | X7S |
| Tolerance [%]: | 20% |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols