Multilayer ceramic chip capacitor; 10pF
Symbol Micros:
K2S 10/50cj
Case : Rys.kond.smd0402
Multilayer ceramic chip capacitor; 10pF; 50V; C0G; ±5%; SMD; case: 0402; operating temperature: -55°C ~125°C
Parameters
| Capacitance: | 10pF |
| Dielectric: | C0G |
| Operating voltage: | 50V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
| Tolerance [%]: | 5% |
| Capacitor type: | Ceramic |
| Case: | 0402 cal |
Manufacturer:: Samsung
Manufacturer part number: CL05C100JB5NNNC RoHS
Case style: Rys.kond.smd0402
Datasheet
In stock:
4000 pcs.
| Quantity of pcs. | 50+ | 300+ | 2000+ | 10000+ | 40000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0155 | 0,0049 | 0,0025 | 0,0020 | 0,0019 |
Manufacturer:: Walsin Technol.Corp.
Manufacturer part number: 0402N100J500CT RoHS
Case style: Rys.kond.smd0402
In stock:
40000 pcs.
| Quantity of pcs. | 100+ | 500+ | 2000+ | 10000+ | 50000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0102 | 0,0033 | 0,0017 | 0,0012 | 0,0011 |
Manufacturer:: Samsung
Manufacturer part number: CL05C100JB5NNNC
Case style: Rys.kond.smd0402
External warehouse:
1738000 pcs.
| Quantity of pcs. | 80000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0019 |
Manufacturer:: Murata Elektronik GmbH
Manufacturer part number: GRM1555C1H100JA01D
Case style: Rys.kond.smd0402
External warehouse:
690000 pcs.
| Quantity of pcs. | 10000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0019 |
Manufacturer:: Murata Elektronik GmbH
Manufacturer part number: GRM1555C1H100JA01D
Case style: Rys.kond.smd0402
External warehouse:
3080000 pcs.
| Quantity of pcs. | 100000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0019 |
| Capacitance: | 10pF |
| Dielectric: | C0G |
| Operating voltage: | 50V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
| Tolerance [%]: | 5% |
| Capacitor type: | Ceramic |
| Case: | 0402 cal |
| Case: | 1005 mm |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols