Multilayer ceramic chip capacitor; 68pF
Symbol Micros:
K2S 68/50cg
Case : Rys.kond.smd0402
Multilayer ceramic chip capacitor; 68pF; 50V; C0G; ±2%; SMD; case: 0402; operating temperature: -55°C ~125°C
Parameters
| Capacitance: | 68pF |
| Dielectric: | C0G |
| Operating voltage: | 50V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
| Tolerance [%]: | 2% |
| Capacitor type: | Ceramic |
| Case: | 0402 cal |
Manufacturer:: Murata Elektronik GmbH
Manufacturer part number: GRM1555C1H680GA01D RoHS
Case style: Rys.kond.smd0402
Datasheet
In stock:
20000 pcs.
| Quantity of pcs. | 50+ | 300+ | 2000+ | 10000+ | 20000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0188 | 0,0060 | 0,0031 | 0,0025 | 0,0024 |
Manufacturer:: Murata Elektronik GmbH
Manufacturer part number: GRM1555C1H680GA01D
Case style: Rys.kond.smd0402
External warehouse:
190000 pcs.
| Quantity of pcs. | 10000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0024 |
| Capacitance: | 68pF |
| Dielectric: | C0G |
| Operating voltage: | 50V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
| Tolerance [%]: | 2% |
| Capacitor type: | Ceramic |
| Case: | 0402 cal |
| Case: | 1005 mm |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols