Multilayer ceramic chip capacitor; 47nF
Symbol Micros:
K2SN 47/25xk
Case : Rys.kond.smd0402
Multilayer ceramic chip capacitor; 47nF; 25V; X7R; ±10%; SMD; case: 0402; operating temperature: -55°C ~125°C
Parameters
| Capacitance: | 47nF |
| Dielectric: | X7R |
| Operating voltage: | 25V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
| Tolerance [%]: | 10% |
| Capacitor type: | Ceramic |
| Case: | 0402 cal |
Manufacturer:: YAGEO
Manufacturer part number: CC0402KRX7R8BB473 RoHS
Case style: Rys.kond.smd0402
In stock:
50000 pcs.
| Quantity of pcs. | 50+ | 300+ | 2000+ | 10000+ | 40000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0164 | 0,0052 | 0,0026 | 0,0022 | 0,0020 |
Manufacturer:: YAGEO
Manufacturer part number: CC0402KRX7R8BB473
Case style: Rys.kond.smd0402
External warehouse:
2720000 pcs.
| Quantity of pcs. | 10000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0020 |
Manufacturer:: Murata Elektronik GmbH
Manufacturer part number: GRM155R71E473KA88D
Case style: Rys.kond.smd0402
External warehouse:
3706000 pcs.
| Quantity of pcs. | 90000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0020 |
Manufacturer:: Murata Elektronik GmbH
Manufacturer part number: GRM155R71E473KA88D
Case style: Rys.kond.smd0402
External warehouse:
170000 pcs.
| Quantity of pcs. | 10000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0020 |
| Capacitance: | 47nF |
| Dielectric: | X7R |
| Operating voltage: | 25V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
| Tolerance [%]: | 10% |
| Capacitor type: | Ceramic |
| Case: | 0402 cal |
| Case: | 1005 mm |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols