Multilayer ceramic chip capacitor; 100nF
Symbol Micros:
K2SN100100x5rm
Case :
Multilayer ceramic chip capacitor; 100nF; 100V; X5R; 20%; SMD; case; 0402; operating temperature: -55°C ~85°C
Parameters
| Capacitance: | 100nF |
| Dielectric: | X5R |
| Operating voltage: | 100V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 85°C |
| Tolerance [%]: | 20% |
| Capacitor type: | Ceramic |
| Case: | 0402 cal |
Manufacturer:: Murata Elektronik GmbH
Manufacturer part number: GRM155R62A104ME14D
Case style: Rys.kond.smd0402
External warehouse:
50000 pcs.
| Quantity of pcs. | 50000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0027 |
| Capacitance: | 100nF |
| Dielectric: | X5R |
| Operating voltage: | 100V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 85°C |
| Tolerance [%]: | 20% |
| Capacitor type: | Ceramic |
| Case: | 0402 cal |
| Case: | 1005 mm |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols