Multilayer ceramic chip capacitor; 100nF
Symbol Micros:
K2SN100/16x5rk
Case : Rys.kond.smd0402
Multilayer ceramic chip capacitor; 100nF; 16V; X5R; ±10%; SMD; case: 0402; operating temperature: -55°C ~85°C
Parameters
| Capacitance: | 100nF |
| Dielectric: | X5R |
| Operating voltage: | 16V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 85°C |
| Tolerance [%]: | 10% |
| Capacitor type: | Ceramic |
| Case: | 0402 cal |
Manufacturer:: Murata Elektronik GmbH
Manufacturer part number: GRM155R61C104KA88D
Case style: Rys.kond.smd0402
External warehouse:
160000 pcs.
| Quantity of pcs. | 10000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0010 |
Manufacturer:: YAGEO
Manufacturer part number: CC0402KRX5R7BB104
Case style: Rys.kond.smd0402
External warehouse:
1500000 pcs.
| Quantity of pcs. | 10000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0010 |
Manufacturer:: YAGEO
Manufacturer part number: CC0402KRX5R7BB104
Case style: Rys.kond.smd0402
External warehouse:
2430000 pcs.
| Quantity of pcs. | 130000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0009 |
| Capacitance: | 100nF |
| Dielectric: | X5R |
| Operating voltage: | 16V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 85°C |
| Tolerance [%]: | 10% |
| Capacitor type: | Ceramic |
| Case: | 0402 cal |
| Case: | 1005 mm |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols