Multilayer ceramic chip capacitor; 100nF
Symbol Micros:
K2SN100/16xk
Case : Rys.kond.smd0402
Multilayer ceramic chip capacitor; 100nF; 16V; X7R; ±10%; SMD; case: 0402; operating temperature: -55°C ~125°C
Parameters
| Capacitance: | 100nF |
| Dielectric: | X7R |
| Operating voltage: | 16V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
| Tolerance [%]: | 10% |
| Capacitor type: | Ceramic |
| Case: | 0402 cal |
Manufacturer:: Samsung
Manufacturer part number: CL05B104KO5NNNC RoHS
Case style: Rys.kond.smd0402
Datasheet
In stock:
2191998 pcs.
| Quantity of pcs. | 100+ | 500+ | 2000+ | 10000+ | 50000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0078 | 0,0024 | 0,0012 | 0,0009 | 0,0008 |
Manufacturer:: Samsung
Manufacturer part number: CL05B104KO5NNND
Case style: Rys.kond.smd0402
External warehouse:
198850000 pcs.
| Quantity of pcs. | 50000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0008 |
Manufacturer:: YAGEO
Manufacturer part number: CC0402KRX7R7BB104
Case style: Rys.kond.smd0402
External warehouse:
21344597 pcs.
| Quantity of pcs. | 140000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0009 |
Manufacturer:: Samsung
Manufacturer part number: CL05B104KO5NNNC
Case style: Rys.kond.smd0402
External warehouse:
283050000 pcs.
| Quantity of pcs. | 10000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0008 |
| Capacitance: | 100nF |
| Dielectric: | X7R |
| Operating voltage: | 16V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
| Tolerance [%]: | 10% |
| Capacitor type: | Ceramic |
| Case: | 0402 cal |
| Case: | 1005 mm |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols