Multilayer ceramic chip capacitor; 1uF
Symbol Micros:
K2SU 1.0/25x5rk
Case : Rys.kond.smd0402
Multilayer ceramic chip capacitor; 1uF; 25V; X5R; 10%; SMD; case: 0402; operating temperature: -55°C ~85°C
Parameters
| Capacitance: | 1uF |
| Dielectric: | X5R |
| Operating voltage: | 25V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 85°C |
| Tolerance [%]: | 10% |
| Capacitor type: | Ceramic |
| Case: | 0402 cal |
Manufacturer:: Samsung
Manufacturer part number: CL05A105KA5NQNC RoHS
Case style: Rys.kond.smd0402
In stock:
7357 pcs.
| Quantity of pcs. | 50+ | 300+ | 2000+ | 10000+ | 30000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0208 | 0,0067 | 0,0034 | 0,0028 | 0,0027 |
Manufacturer:: Murata Elektronik GmbH
Manufacturer part number: GRM155R61E105KA12D
Case style: Rys.kond.smd0402
External warehouse:
2760000 pcs.
| Quantity of pcs. | 10000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0040 |
Manufacturer:: Murata Elektronik GmbH
Manufacturer part number: GRM155R61E105KA12D
Case style: Rys.kond.smd0402
External warehouse:
1160000 pcs.
| Quantity of pcs. | 30000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0041 |
Manufacturer:: Murata Elektronik GmbH
Manufacturer part number: GRM155R61E105KA12J
Case style: Rys.kond.smd0402
External warehouse:
4700000 pcs.
| Quantity of pcs. | 50000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0041 |
Item in delivery
Estimated date:
2026-08-10
Quantity of pcs.: 20000
| Capacitance: | 1uF |
| Dielectric: | X5R |
| Operating voltage: | 25V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 85°C |
| Tolerance [%]: | 10% |
| Capacitor type: | Ceramic |
| Case: | 0402 cal |
| Case: | 1005 mm |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols