Multilayer ceramic chip capacitor; 10uF
Symbol Micros:
K2SU 10/06x5rm
Case : Rys.kond.smd0402
Multilayer ceramic chip capacitor; 10uF; 6.3V; X5R; ±20%; SMD; case: 0402; operating temperature: -55°C ~85°C
Parameters
| Capacitance: | 10uF |
| Dielectric: | X5R |
| Operating voltage: | 6,3V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 85°C |
| Tolerance [%]: | 20% |
| Capacitor type: | Ceramic |
| Case: | 0402 cal |
Manufacturer:: Samsung
Manufacturer part number: CL05A106MQ5NUNC RoHS
Case style: Rys.kond.smd0402
Datasheet
In stock:
21369 pcs.
| Quantity of pcs. | 20+ | 100+ | 500+ | 2000+ | 10000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0318 | 0,0116 | 0,0061 | 0,0047 | 0,0042 |
Manufacturer:: Murata Elektronik GmbH
Manufacturer part number: GRM155R60J106ME05D
Case style: Rys.kond.smd0402
External warehouse:
280000 pcs.
| Quantity of pcs. | 10000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0053 |
Manufacturer:: Murata Elektronik GmbH
Manufacturer part number: GRM155R60J106ME05D
Case style: Rys.kond.smd0402
External warehouse:
9020000 pcs.
| Quantity of pcs. | 30000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0049 |
Manufacturer:: Murata Elektronik GmbH
Manufacturer part number: GRM155R60J106ME05J
Case style: Rys.kond.smd0402
External warehouse:
120000 pcs.
| Quantity of pcs. | 40000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0043 |
| Capacitance: | 10uF |
| Dielectric: | X5R |
| Operating voltage: | 6,3V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 85°C |
| Tolerance [%]: | 20% |
| Capacitor type: | Ceramic |
| Case: | 0402 cal |
| Case: | 1005 mm |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols