Multilayer ceramic chip capacitor; 0.5pF
Symbol Micros:
K3S 0.50/50cc
Case : Rys.kond.smd0603
Multilayer ceramic chip capacitor; 0.5pF; 50V; C0G; ±0.25pF; SMD; case: 0603; operating temperature: -55°C ~125°C
Parameters
| Capacitance: | 0,5pF |
| Operating voltage: | 50V |
| Dielectric: | C0G |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
| Tolerance [pF]: | 0,25pF |
| Case: | 1608 mm |
| Capacitor type: | Ceramic |
Manufacturer:: Samsung
Manufacturer part number: CL10C0R5CB8NNNC RoHS
Case style: Rys.kond.smd0603
In stock:
8000 pcs.
| Quantity of pcs. | 20+ | 100+ | 500+ | 4000+ | 20000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0443 | 0,0166 | 0,0089 | 0,0065 | 0,0061 |
Manufacturer:: YAGEO
Manufacturer part number: CC0603CRNPO9BNR50 RoHS
Case style: Rys.kond.smd0603
Datasheet
In stock:
4000 pcs.
| Quantity of pcs. | 20+ | 100+ | 500+ | 4000+ | 20000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0443 | 0,0166 | 0,0089 | 0,0065 | 0,0061 |
Manufacturer:: YAGEO
Manufacturer part number: CC0603CRNPO9BNR50
Case style: Rys.kond.smd0603
External warehouse:
120000 pcs.
| Quantity of pcs. | 40000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0061 |
| Capacitance: | 0,5pF |
| Operating voltage: | 50V |
| Dielectric: | C0G |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
| Tolerance [pF]: | 0,25pF |
| Case: | 1608 mm |
| Capacitor type: | Ceramic |
| Case: | 0603 cal |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols