Multilayer ceramic chip capacitor; 12pF
Symbol Micros:
K3S 12/50cg
Case : Rys.kond.smd0603
Multilayer ceramic chip capacitor; 12pF; 50V; C0G; 2%; SMD; case: 0603; operating temperature: -55°C ~125°C
Parameters
| Capacitance: | 12pF |
| Dielectric: | C0G |
| Operating voltage: | 50V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
| Tolerance [%]: | 2% |
| Case: | 1608 mm |
| Capacitor type: | Ceramic |
Manufacturer:: Murata Elektronik GmbH
Manufacturer part number: GRM1885C1H120GA01D
Case style: Rys.kond.smd0603
External warehouse:
24000 pcs.
| Quantity of pcs. | 24000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0053 |
| Capacitance: | 12pF |
| Dielectric: | C0G |
| Operating voltage: | 50V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
| Tolerance [%]: | 2% |
| Case: | 1608 mm |
| Capacitor type: | Ceramic |
| Case: | 0603 cal |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols