Multilayer ceramic chip capacitor; 20pF
Symbol Micros:
K3S 20/50cf
Case : Rys.kond.smd0603
Multilayer ceramic chip capacitor; 20pF; 50V; C0G; ±1%; SMD; case: 0603; operating temperature: -55°C ~125°C
Parameters
| Capacitance: | 20pF |
| Operating voltage: | 50V |
| Dielectric: | C0G |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
| Tolerance [%]: | 1% |
| Case: | 1608 mm |
| Capacitor type: | Ceramic |
Manufacturer:: YAGEO
Manufacturer part number: CC0603FRNP09BN200 RoHS
Case style: Rys.kond.smd0603
Datasheet
In stock:
8000 pcs.
| Quantity of pcs. | 10+ | 50+ | 200+ | 1000+ | 4000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0693 | 0,0264 | 0,0151 | 0,0110 | 0,0099 |
Manufacturer:: YAGEO
Manufacturer part number: CC0603FRNPO9BN200
Case style: Rys.kond.smd0603
External warehouse:
48000 pcs.
| Quantity of pcs. | 4000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0099 |
Manufacturer:: YAGEO
Manufacturer part number: CC0603FRNPO9BN200
Case style: Rys.kond.smd0603
External warehouse:
36000 pcs.
| Quantity of pcs. | 16000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0099 |
| Capacitance: | 20pF |
| Operating voltage: | 50V |
| Dielectric: | C0G |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
| Tolerance [%]: | 1% |
| Case: | 1608 mm |
| Capacitor type: | Ceramic |
| Case: | 0603 cal |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols