Multilayer ceramic chip capacitor; 10nF
Symbol Micros:
K3SN 10/50xj
Case : Rys.kond.smd0603
Multilayer ceramic chip capacitor; 10nF; 50V; X7R; ±5%; SMD; case: 0603; operating temperature: -55°C ~125°C
Parameters
| Capacitance: | 10nF |
| Operating voltage: | 50V |
| Dielectric: | X7R |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
| Tolerance [%]: | 5% |
| Case: | 1608 mm |
| Capacitor type: | Ceramic |
Manufacturer:: Samsung
Manufacturer part number: CL10B103JB8NNNC RoHS
Case style: Rys.kond.smd0603
Datasheet
In stock:
5180 pcs.
| Quantity of pcs. | 20+ | 100+ | 500+ | 4000+ | 20000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0325 | 0,0119 | 0,0063 | 0,0046 | 0,0043 |
Manufacturer:: Vishay
Manufacturer part number: VJ0603Y103JXACW1BC
Case style: Rys.kond.smd0603
External warehouse:
68000 pcs.
| Quantity of pcs. | 28000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0047 |
Item in delivery
Estimated date:
2026-06-10
Quantity of pcs.: 20000
| Capacitance: | 10nF |
| Operating voltage: | 50V |
| Dielectric: | X7R |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
| Tolerance [%]: | 5% |
| Case: | 1608 mm |
| Capacitor type: | Ceramic |
| Case: | 0603 cal |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols