Multilayer ceramic chip capacitor; 100nF
Symbol Micros:
K3SN100/16xj
Case : Rys.kond.smd0603
Multilayer ceramic chip capacitor; 100nF; 16V; X7R; ±5%; SMD; case: 0603; operating temperature: -55°C ~125°C
Parameters
| Capacitance: | 100nF |
| Operating voltage: | 16V |
| Dielectric: | X7R |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
| Tolerance [%]: | 5% |
| Case: | 1608 mm |
| Capacitor type: | Ceramic |
Manufacturer:: Kyocera AVX
Manufacturer part number: 0603YC104JAT2A RoHS
Case style: Rys.kond.smd0603
In stock:
12000 pcs.
| Quantity of pcs. | 20+ | 100+ | 500+ | 4000+ | 12000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0408 | 0,0148 | 0,0078 | 0,0057 | 0,0054 |
Manufacturer:: Kyocera AVX
Manufacturer part number: 0603YC104JAT2A
Case style: Rys.kond.smd0603
External warehouse:
308000 pcs.
| Quantity of pcs. | 28000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0054 |
Manufacturer:: Kyocera AVX
Manufacturer part number: 0603YC104JAT2A
Case style: Rys.kond.smd0603
External warehouse:
48000 pcs.
| Quantity of pcs. | 4000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0054 |
| Capacitance: | 100nF |
| Operating voltage: | 16V |
| Dielectric: | X7R |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
| Tolerance [%]: | 5% |
| Case: | 1608 mm |
| Capacitor type: | Ceramic |
| Case: | 0603 cal |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols