Multilayer ceramic chip capacitor; 100nF
Symbol Micros:
K3SN100/16xk
Case : Rys.kond.smd0603
Multilayer ceramic chip capacitor; 100nF; 16V; X7R; ±10%; SMD; case: 0603; operating temperature: -55°C ~125°C
Parameters
| Capacitance: | 100nF |
| Operating voltage: | 16V |
| Dielectric: | X7R |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
| Tolerance [%]: | 10% |
| Case: | 1608 mm |
| Capacitor type: | Ceramic |
Manufacturer:: Samsung
Manufacturer part number: CL10B104KO8NNNC RoHS
Case style: Rys.kond.smd0603
Datasheet
In stock:
231520 pcs.
| Quantity of pcs. | 50+ | 200+ | 1000+ | 4000+ | 20000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0185 | 0,0072 | 0,0035 | 0,0026 | 0,0023 |
Manufacturer:: Samsung
Manufacturer part number: CL10B104KO8NNNC
Case style: Rys.kond.smd0603
External warehouse:
24660000 pcs.
| Quantity of pcs. | 4000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0023 |
Manufacturer:: YAGEO
Manufacturer part number: CC0603KPX7R7BB104
Case style: Rys.kond.smd0603
External warehouse:
6459999 pcs.
| Quantity of pcs. | 60000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0023 |
Manufacturer:: Samsung
Manufacturer part number: CL10B104KO8NNND
Case style: Rys.kond.smd0603
External warehouse:
58060000 pcs.
| Quantity of pcs. | 10000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0023 |
| Capacitance: | 100nF |
| Operating voltage: | 16V |
| Dielectric: | X7R |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
| Tolerance [%]: | 10% |
| Case: | 1608 mm |
| Capacitor type: | Ceramic |
| Case: | 0603 cal |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols