Multilayer ceramic chip capacitor; 470nF
Symbol Micros:
K3SN470/50xk
Case : Rys.kond.smd0603
Multilayer ceramic chip capacitor; 470nF; 50V; X7R; ±10%; SMD; case: 0603; operating temperature: -55°C ~125°C
Parameters
| Capacitance: | 470nF |
| Operating voltage: | 50V |
| Dielectric: | X7R |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
| Tolerance [%]: | 10% |
| Case: | 1608 mm |
| Capacitor type: | Ceramic |
Manufacturer:: TDK
Manufacturer part number: C1608X7R1H474K080AC RoHS
Case style: Rys.kond.smd0603
Datasheet
In stock:
7200 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 30+ | 200+ | 1000+ | 4000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1284 | 0,0490 | 0,0276 | 0,0228 | 0,0214 |
Manufacturer:: TDK
Manufacturer part number: C1608X7R1H474K080AC
Case style: Rys.kond.smd0603
External warehouse:
96000 pcs.
| Quantity of pcs. | 4000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0370 |
Manufacturer:: TDK
Manufacturer part number: C1608X7R1H474K080AC
Case style: Rys.kond.smd0603
External warehouse:
44000 pcs.
| Quantity of pcs. | 8000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0242 |
| Capacitance: | 470nF |
| Operating voltage: | 50V |
| Dielectric: | X7R |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
| Tolerance [%]: | 10% |
| Case: | 1608 mm |
| Capacitor type: | Ceramic |
| Case: | 0603 cal |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols