Multilayer ceramic chip capacitor; 10uF
Symbol Micros:
K3SU 10/16x5rk
Case : Rys.kond.smd0603
Multilayer ceramic chip capacitor; 10uF; 16V; X5R; ±10%; SMD; case: 0603; operating temperature: -55°C ~85°C
Parameters
| Capacitance: | 10uF |
| Operating voltage: | 16V |
| Dielectric: | X5R |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 85°C |
| Tolerance [%]: | 10% |
| Case: | 1608 mm |
| Capacitor type: | Ceramic |
Manufacturer:: Murata Elektronik GmbH
Manufacturer part number: GRM188R61C106KAALD RoHS
Case style: Rys.kond.smd0603
In stock:
7290 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 30+ | 200+ | 1000+ | 4000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1693 | 0,0676 | 0,0392 | 0,0326 | 0,0308 |
| Capacitance: | 10uF |
| Operating voltage: | 16V |
| Dielectric: | X5R |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 85°C |
| Tolerance [%]: | 10% |
| Case: | 1608 mm |
| Capacitor type: | Ceramic |
| Case: | 0603 cal |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols