Multilayer ceramic chip capacitor; 390pF
Symbol Micros:
K5S390/50cj
Case : Rys.kond.smd0805
Multilayer ceramic chip capacitor; 390pF; 50V; C0G; 5%; smd; 0805; operating temperature: -55°C ~125°C
Parameters
| Capacitance: | 390pF |
| Operating voltage: | 50V |
| Dielectric: | C0G |
| Tolerance [%]: | 5% |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
| Capacitor type: | Ceramic |
| Case: | 2012 mm |
Manufacturer:: Samsung
Manufacturer part number: CL21C391JBANNNC RoHS
Case style: Rys.kond.smd0805
Datasheet
In stock:
12000 pcs.
| Quantity of pcs. | 20+ | 100+ | 500+ | 4000+ | 12000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0542 | 0,0202 | 0,0108 | 0,0079 | 0,0075 |
Manufacturer:: YAGEO
Manufacturer part number: CC0805JRNPO9BN391
Case style: Rys.kond.smd0805
External warehouse:
4000 pcs.
| Quantity of pcs. | 4000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0086 |
| Capacitance: | 390pF |
| Operating voltage: | 50V |
| Dielectric: | C0G |
| Tolerance [%]: | 5% |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
| Capacitor type: | Ceramic |
| Case: | 2012 mm |
| Case: | 0805 cal |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols