Multilayer ceramic chip capacitor; 1nF
Symbol Micros:
K5SN 1.0500xk
Case : Rys.kond.smd0805
Multilayer ceramic chip capacitor; 1nF; 500V; X7R; 10%; smd; 0805; operating temperature: -55°C ~125°C
Parameters
| Capacitance: | 1nF |
| Operating voltage: | 500V |
| Dielectric: | X7R |
| Tolerance [%]: | 10% |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
| Capacitor type: | Ceramic |
| Case: | 2012 mm |
Manufacturer:: YAGEO
Manufacturer part number: CC0805KRX7RBBB102 RoHS
Case style: Rys.kond.smd0805
Datasheet
In stock:
10595 pcs.
| Quantity of pcs. | 10+ | 50+ | 200+ | 1000+ | 4000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0743 | 0,0284 | 0,0163 | 0,0118 | 0,0106 |
Manufacturer:: YAGEO
Manufacturer part number: CC0805KRX7RBBB102
Case style: Rys.kond.smd0805
External warehouse:
8000 pcs.
| Quantity of pcs. | 8000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0180 |
| Capacitance: | 1nF |
| Operating voltage: | 500V |
| Dielectric: | X7R |
| Tolerance [%]: | 10% |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
| Capacitor type: | Ceramic |
| Case: | 2012 mm |
| Case: | 0805 cal |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols