Multilayer ceramic chip capacitor; 10nF
Symbol Micros:
K5SN 10/50xk
Case : Rys.kond.smd0805
Multilayer ceramic chip capacitor; 10nF; 50V; X7R; 10%; smd; 0805; operating temperature: -55°C ~125°C
Parameters
| Capacitance: | 10nF |
| Operating voltage: | 50V |
| Dielectric: | X7R |
| Tolerance [%]: | 10% |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
| Capacitor type: | Ceramic |
| Case: | 2012 mm |
Manufacturer:: Samsung
Manufacturer part number: CL21B103KBANFNC RoHS
Case style: Rys.kond.smd0805
Datasheet
In stock:
1395 pcs.
| Quantity of pcs. | 50+ | 200+ | 1000+ | 4000+ | 20000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0287 | 0,0115 | 0,0056 | 0,0042 | 0,0037 |
Manufacturer:: Samsung
Manufacturer part number: CL21B103KBANNNC RoHS
Case style: Rys.kond.smd0805
Datasheet
In stock:
164200 pcs.
| Quantity of pcs. | 50+ | 200+ | 1000+ | 4000+ | 20000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0287 | 0,0115 | 0,0056 | 0,0042 | 0,0037 |
Manufacturer:: Vishay
Manufacturer part number: VJ0805Y103KXACW1BC
Case style: Rys.kond.smd0805
External warehouse:
28000 pcs.
| Quantity of pcs. | 16000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0072 |
Manufacturer:: Samsung
Manufacturer part number: CL21B103KBANNNC
Case style: Rys.kond.smd0805
External warehouse:
15460000 pcs.
| Quantity of pcs. | 4000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0039 |
Manufacturer:: Samsung
Manufacturer part number: CL21B103KBANNNC
Case style: Rys.kond.smd0805
External warehouse:
4893001 pcs.
| Quantity of pcs. | 28000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0045 |
| Capacitance: | 10nF |
| Operating voltage: | 50V |
| Dielectric: | X7R |
| Tolerance [%]: | 10% |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
| Capacitor type: | Ceramic |
| Case: | 2012 mm |
| Case: | 0805 cal |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols