Multilayer ceramic chip capacitor; 22nF
Symbol Micros:
K5SN 22100xk
Case : Rys.kond.smd0805
Multilayer ceramic chip capacitor; 22nF; 100V; X7R; 10%; smd; 0805; operating temperature: -55°C ~125°C
Parameters
| Capacitance: | 22nF |
| Operating voltage: | 100V |
| Dielectric: | X7R |
| Tolerance [%]: | 10% |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
| Capacitor type: | Ceramic |
| Case: | 2012 mm |
Manufacturer:: Samsung
Manufacturer part number: CL21B223KCFNNNG RoHS
Case style: Rys.kond.smd0805
In stock:
12000 pcs.
| Quantity of pcs. | 20+ | 100+ | 500+ | 3000+ | 12000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0512 | 0,0191 | 0,0102 | 0,0076 | 0,0070 |
| Capacitance: | 22nF |
| Operating voltage: | 100V |
| Dielectric: | X7R |
| Tolerance [%]: | 10% |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
| Capacitor type: | Ceramic |
| Case: | 2012 mm |
| Case: | 0805 cal |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols