Multilayer ceramic chip capacitor; 100nF
Symbol Micros:
K5SN100/50xj
Case : Rys.kond.smd0805
Multilayer ceramic chip capacitor; 100nF; 50V; X7R; 5%; smd; 0805; operating temperature: -55°C ~125°C
Parameters
| Capacitance: | 100nF |
| Operating voltage: | 50V |
| Dielectric: | X7R |
| Tolerance [%]: | 5% |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
| Capacitor type: | Ceramic |
| Case: | 2012 mm |
Manufacturer:: YAGEO
Manufacturer part number: CC0805JRX7R9BB104 RoHS
Case style: Rys.kond.smd0805
In stock:
72000 pcs.
| Quantity of pcs. | 20+ | 100+ | 500+ | 4000+ | 20000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0584 | 0,0219 | 0,0118 | 0,0086 | 0,0081 |
Manufacturer:: Kyocera AVX
Manufacturer part number: 08055C104JAT2A
Case style: Rys.kond.smd0805
External warehouse:
476000 pcs.
| Quantity of pcs. | 16000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0107 |
Manufacturer:: Kyocera AVX
Manufacturer part number: 08055C104JAT2A
Case style: Rys.kond.smd0805
External warehouse:
12000 pcs.
| Quantity of pcs. | 4000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0097 |
| Capacitance: | 100nF |
| Operating voltage: | 50V |
| Dielectric: | X7R |
| Tolerance [%]: | 5% |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
| Capacitor type: | Ceramic |
| Case: | 2012 mm |
| Case: | 0805 cal |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols