Multilayer ceramic chip capacitor; 10uF
Symbol Micros:
K5SU 10/16x5rk
Case : Rys.kond.smd0805
Multilayer ceramic chip capacitor; 10uF; 16V; X5R; 10%; smd; 0805; operating temperature: -55°C ~85°C
Parameters
| Capacitance: | 10uF |
| Operating voltage: | 16V |
| Dielectric: | X5R |
| Tolerance [%]: | 10% |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 85°C |
| Capacitor type: | Ceramic |
| Case: | 2012 mm |
Manufacturer:: Samsung
Manufacturer part number: CL21A106KOQNNNE RoHS
Case style: Rys.kond.smd0805
Datasheet
In stock:
71600 pcs.
| Quantity of pcs. | 20+ | 100+ | 500+ | 2000+ | 10000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0528 | 0,0197 | 0,0106 | 0,0082 | 0,0074 |
Manufacturer:: Samsung
Manufacturer part number: CL21A106KOQNNNG RoHS
Case style: Rys.kond.smd0805
Datasheet
In stock:
352000 pcs.
| Quantity of pcs. | 20+ | 100+ | 500+ | 3000+ | 15000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0528 | 0,0197 | 0,0106 | 0,0079 | 0,0073 |
Manufacturer:: Samsung
Manufacturer part number: CL21A106KOQNNNG
Case style: Rys.kond.smd0805
External warehouse:
25257000 pcs.
| Quantity of pcs. | 3000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0074 |
Manufacturer:: Samsung
Manufacturer part number: CL21A106KOQNNNE
Case style: Rys.kond.smd0805
External warehouse:
3634523 pcs.
| Quantity of pcs. | 18000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0074 |
Manufacturer:: Samsung
Manufacturer part number: CL21A106KOQNNNF
Case style: Rys.kond.smd0805
External warehouse:
4118000 pcs.
| Quantity of pcs. | 20000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0074 |
| Capacitance: | 10uF |
| Operating voltage: | 16V |
| Dielectric: | X5R |
| Tolerance [%]: | 10% |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 85°C |
| Capacitor type: | Ceramic |
| Case: | 2012 mm |
| Case: | 0805 cal |
| Mounting: | SMD |
Detailed description
Capacitor kind: monolithic
Capacitance: 10uF
Operating voltage: 16V
Tolerance: ±10%
Mounting: SMD
Case: 0508
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols