Multilayer ceramic chip capacitor; 10uF
Symbol Micros:
K5SU 10/6.3x5rk
Case : Rys.kond.smd0805
Multilayer ceramic chip capacitor; 10uF; 6.3V; X5R; 10%; smd; 0805; operating temperature: -55°C ~85°C
Parameters
| Capacitance: | 10uF |
| Operating voltage: | 6,3V |
| Dielectric: | X5R |
| Tolerance [%]: | 10% |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 85°C |
| Capacitor type: | Ceramic |
| Case: | 2012 mm |
Manufacturer:: Samsung
Manufacturer part number: CL21A106KQFNNNF
Case style: Rys.kond.smd0805
External warehouse:
156197 pcs.
| Quantity of pcs. | 20000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0068 |
Manufacturer:: Samsung
Manufacturer part number: CL21A106KQFNNNF
Case style: Rys.kond.smd0805
External warehouse:
5420000 pcs.
| Quantity of pcs. | 10000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0058 |
Manufacturer:: Samsung
Manufacturer part number: CL21A106KQFNNNE
Case style: Rys.kond.smd0805
External warehouse:
1809061 pcs.
| Quantity of pcs. | 18000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0068 |
| Capacitance: | 10uF |
| Operating voltage: | 6,3V |
| Dielectric: | X5R |
| Tolerance [%]: | 10% |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 85°C |
| Capacitor type: | Ceramic |
| Case: | 2012 mm |
| Case: | 0805 cal |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols