Multilayer ceramic chip capacitor; 1uF
Symbol Micros:
K5SU 1/50xk
Case : Rys.kond.smd0805
Multilayer ceramic chip capacitor; 1uF; 50V; X7R; 10%; smd; 0805; operating temperature: -55°C ~125°C
Parameters
| Capacitance: | 1uF |
| Operating voltage: | 50V |
| Dielectric: | X7R |
| Tolerance [%]: | 10% |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
| Capacitor type: | Ceramic |
| Case: | 2012 mm |
Manufacturer:: Samsung
Manufacturer part number: CL21B105KBFNNNG RoHS
Case style: Rys.kond.smd0805
Datasheet
In stock:
0 pcs.
| Quantity of pcs. | 20+ | 100+ | 500+ | 3000+ | 15000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0551 | 0,0206 | 0,0110 | 0,0082 | 0,0075 |
Manufacturer:: Samsung
Manufacturer part number: CL21B105KBFNNNE RoHS
Case style: Rys.kond.smd0805
Datasheet
In stock:
107905 pcs.
| Quantity of pcs. | 20+ | 100+ | 500+ | 2000+ | 10000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0551 | 0,0206 | 0,0110 | 0,0085 | 0,0076 |
Manufacturer:: YAGEO
Manufacturer part number: CC0805KKX7R9BB105
Case style: Rys.kond.smd0805
External warehouse:
243000 pcs.
| Quantity of pcs. | 3000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0077 |
Manufacturer:: Samsung
Manufacturer part number: CL21B105KBFNNNG
Case style: Rys.kond.smd0805
External warehouse:
13341000 pcs.
| Quantity of pcs. | 3000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0076 |
Manufacturer:: Samsung
Manufacturer part number: CL21B105KBFNNNF
Case style: Rys.kond.smd0805
External warehouse:
10170000 pcs.
| Quantity of pcs. | 10000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0076 |
Item in delivery
Estimated date:
2026-06-10
Quantity of pcs.: 360000
| Capacitance: | 1uF |
| Operating voltage: | 50V |
| Dielectric: | X7R |
| Tolerance [%]: | 10% |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
| Capacitor type: | Ceramic |
| Case: | 2012 mm |
| Case: | 0805 cal |
| Mounting: | SMD |
Detailed description
Capacitor kind: monolithic
Capacitance: 1µF
Operating voltage: 50V
Tolerance: ±10%
Mounting: SMD
Case: 0508
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols