Multilayer ceramic chip capacitor; 22uF
Symbol Micros:
K5SU 22/6.3x5rm
Case : Rys.kond.smd0805
Multilayer ceramic chip capacitor; 22uF; 6.3V; X5R; 20%; smd; 0805; operating temperature: -55°C ~85°C
Parameters
| Capacitance: | 22uF |
| Operating voltage: | 6,3V |
| Dielectric: | X5R |
| Tolerance [%]: | 20% |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 85°C |
| Capacitor type: | Ceramic |
| Case: | 2012 mm |
Manufacturer:: Samsung
Manufacturer part number: CL21A226MQQNNNE RoHS
Case style: Rys.kond.smd0805
Datasheet
In stock:
575 pcs.
| Quantity of pcs. | 20+ | 100+ | 500+ | 2000+ | 10000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0532 | 0,0199 | 0,0106 | 0,0082 | 0,0073 |
Manufacturer:: Murata Elektronik GmbH
Manufacturer part number: GRM21BR60J226ME39L RoHS
Case style: Rys.kond.smd0805
In stock:
0 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 20+ | 100+ | 500+ | 3000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1114 | 0,0509 | 0,0276 | 0,0205 | 0,0183 |
Manufacturer:: Samsung
Manufacturer part number: CL21A226MQQNNNG
Case style: Rys.kond.smd0805
External warehouse:
6285000 pcs.
| Quantity of pcs. | 3000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0173 |
Manufacturer:: Samsung
Manufacturer part number: CL21A226MQQNNNG
Case style: Rys.kond.smd0805
External warehouse:
171000 pcs.
| Quantity of pcs. | 12000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0173 |
Manufacturer:: Samsung
Manufacturer part number: CL21A226MQQNNNE
Case style: Rys.kond.smd0805
External warehouse:
3928000 pcs.
| Quantity of pcs. | 12000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0173 |
Item in delivery
Estimated date:
2026-06-10
Quantity of pcs.: 20000
| Capacitance: | 22uF |
| Operating voltage: | 6,3V |
| Dielectric: | X5R |
| Tolerance [%]: | 20% |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 85°C |
| Capacitor type: | Ceramic |
| Case: | 2012 mm |
| Case: | 0805 cal |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols