Multilayer ceramic chip capacitor; 4.7uF
Symbol Micros:
K5SU 4.7/35xk
Case : Rys.kond.smd0805
Multilayer ceramic chip capacitor; 4.7uF; 35V; X7R; 10%; smd; 0805; operating temperature: -55°C ~125°C
Parameters
| Capacitance: | 4,7uF |
| Operating voltage: | 35V |
| Dielectric: | X7R |
| Tolerance [%]: | 10% |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
| Capacitor type: | Ceramic |
| Case: | 2012 mm |
Manufacturer:: TDK
Manufacturer part number: C2012X7R1V475K125AC
Case style: Rys.kond.smd0805
External warehouse:
10000 pcs.
| Quantity of pcs. | 2000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1243 |
Manufacturer:: TDK
Manufacturer part number: C2012X7R1V475K125AC
Case style: Rys.kond.smd0805
External warehouse:
124000 pcs.
| Quantity of pcs. | 2000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0713 |
Manufacturer:: TDK
Manufacturer part number: C2012X7R1V475K125AC
Case style: Rys.kond.smd0805
External warehouse:
1768000 pcs.
| Quantity of pcs. | 2000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0843 |
| Capacitance: | 4,7uF |
| Operating voltage: | 35V |
| Dielectric: | X7R |
| Tolerance [%]: | 10% |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
| Capacitor type: | Ceramic |
| Case: | 2012 mm |
| Case: | 0805 cal |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols