Multilayer ceramic chip capacitor; 4.7uF
Symbol Micros:
K5SU 4.7/50x5rk
Case : Rys.kond.smd0805
Multilayer ceramic chip capacitor; 4.7uF; 50V; X5R; 10%; smd; 0805; operating temperature: -55°C ~85°C
Parameters
| Capacitance: | 4,7uF |
| Operating voltage: | 50V |
| Dielectric: | X5R |
| Tolerance [%]: | 10% |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 85°C |
| Capacitor type: | Ceramic |
| Case: | 2012 mm |
Manufacturer:: Samsung
Manufacturer part number: CL21A475KBQNNNE RoHS
Case style: Rys.kond.smd0805
Datasheet
In stock:
100806 pcs.
| Quantity of pcs. | 10+ | 50+ | 300+ | 2000+ | 10000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0961 | 0,0384 | 0,0205 | 0,0158 | 0,0148 |
Manufacturer:: Samsung
Manufacturer part number: CL21A475KBQNNNE
Case style: Rys.kond.smd0805
External warehouse:
6500 pcs.
| Quantity of pcs. | 500+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0420 |
Manufacturer:: Samsung
Manufacturer part number: CL21A475KBQNNNE
Case style: Rys.kond.smd0805
External warehouse:
1891000 pcs.
| Quantity of pcs. | 6000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0286 |
Manufacturer:: Samsung
Manufacturer part number: CL21A475KBQNNNE
Case style: Rys.kond.smd0805
External warehouse:
7492000 pcs.
| Quantity of pcs. | 2000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0247 |
| Capacitance: | 4,7uF |
| Operating voltage: | 50V |
| Dielectric: | X5R |
| Tolerance [%]: | 10% |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 85°C |
| Capacitor type: | Ceramic |
| Case: | 2012 mm |
| Case: | 0805 cal |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols