Multilayer ceramic chip capacitor; 47uF
Symbol Micros:
K6SU 47/10x5rm
Case : Rys.kond.smd1206
Multilayer ceramic chip capacitor; 47uF; 10V; X5R; ±20%; SMD; case: 1206; operating temperature; -55°C ~ 85°C
Parameters
| Capacitance: | 47uF |
| Operating voltage: | 10V |
| Dielectric: | X5R |
| Tolerance [%]: | 20% |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 85°C |
| Capacitor type: | Ceramic |
| Case: | 1206 cal |
Manufacturer:: Samsung
Manufacturer part number: CL31A476MPHNNNE RoHS
Case style: Rys.kond.smd1206
Datasheet
In stock:
14000 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 20+ | 100+ | 500+ | 2000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2300 | 0,1162 | 0,0700 | 0,0553 | 0,0511 |
Manufacturer:: Murata Elektronik GmbH
Manufacturer part number: GRM31CR61A476ME15L RoHS
Case style: Rys.kond.smd1206
In stock:
360 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 20+ | 100+ | 500+ | 2000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2589 | 0,1306 | 0,0786 | 0,0623 | 0,0574 |
Manufacturer:: Samsung
Manufacturer part number: CL31A476MPHNNNE
Case style: Rys.kond.smd1206
External warehouse:
1986000 pcs.
| Quantity of pcs. | 2000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0704 |
Manufacturer:: Samsung
Manufacturer part number: CL31A476MPHNNNE
Case style: Rys.kond.smd1206
External warehouse:
780000 pcs.
| Quantity of pcs. | 2000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0766 |
Manufacturer:: Samsung
Manufacturer part number: CL31A476MPHNNNE
Case style: Rys.kond.smd1206
External warehouse:
378000 pcs.
| Quantity of pcs. | 2000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0948 |
| Capacitance: | 47uF |
| Operating voltage: | 10V |
| Dielectric: | X5R |
| Tolerance [%]: | 20% |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 85°C |
| Capacitor type: | Ceramic |
| Case: | 1206 cal |
| Case: | 3216 mm |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols