A10204012030 F&T Axial capacitor
Symbol Micros:
KE A10204012030
Case : Rys.CAX01000/40
1000uF; 40V; dimension: 12x30mm; life: 5000h
Parameters
| Size: | 12x30mm |
| Capacitance: | 1000uF |
| Operating voltage: | 40V |
| Manufacturer: | F&T |
| Service life [h]: | 5000h |
| Kind of capacitor: | Axial |
Manufacturer:: F+T
Manufacturer part number: A10204012030 RoHS
Case style: Rys.CAX01000/40
In stock:
20 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 3+ | 10+ | 50+ | 200+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 1,9716 | 1,6536 | 1,4699 | 1,3568 | 1,3144 |
Manufacturer:: F+T
Manufacturer part number: A10204012030
Case style: Rys.CAX01000/40
External warehouse:
10692 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 1,3144 |
| Size: | 12x30mm |
| Capacitance: | 1000uF |
| Operating voltage: | 40V |
| Manufacturer: | F&T |
| Service life [h]: | 5000h |
| Kind of capacitor: | Axial |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols