EEUFC1E272 PANASONIC Electrolytic capacitor
Symbol Micros: KE EEUFC1E272
Contractor Symbol:
Case : 4u 16x25P
2700uF 25V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 2555mA 5000h 105C Automotive AEC-Q200 Bul
Parameters
Size: 16x25mm
Capacitance: 2700uF
Operating voltage: 25V
Manufacturer: PANASONIC
Service life [h]: 5000h
Kind of capacitor: Electrolytic LOW E.S.R
Operating temperature (range): -55°C ~ 105°C
Manufacturer:: Panasonic Manufacturer part number: EEUFC1E272 Case style: 4u 16x25P
External warehouse:
25 pcs.
Quantity of pcs. 25+ (Please wait for the order confirmation)
Add to comparison tool
Packaging:
25
Delivery within 4-7 business days.
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
Size: 16x25mm
Capacitance: 2700uF
Operating voltage: 25V
Manufacturer: PANASONIC
Service life [h]: 5000h