EEUFC2A151SB PANASONIC Electrolytic capacitor
Symbol Micros:
KE EEUFC2A151SB
Case : 4u 18x15AP
150uF 100V 20% (18 X 15mm) Radial 7.5mm 917mA 5000h 105C Automotive Ammo
Parameters
| Size: | 18x15mm |
| Capacitance: | 150uF |
| Operating voltage: | 100V |
| Manufacturer: | PANASONIC |
| Service life [h]: | 5000h |
| Kind of capacitor: | Electrolytic LOW E.S.R |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 105°C |
| Size: | 18x15mm |
| Capacitance: | 150uF |
| Operating voltage: | 100V |
| Manufacturer: | PANASONIC |
| Service life [h]: | 5000h |
| Kind of capacitor: | Electrolytic LOW E.S.R |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 105°C |
| Capacitors features: | Podwyższona temperatura |
| Type of packaging: | Tape |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols