EEUFK1C682S PANASONIC Electrolytic capacitor
Symbol Micros:
KE EEUFK1C682S
Case : 4u 18x25P
6800uF 16V 20% (18 X 25mm) Radial 7.5mm 2850mA 5000h 105C Automotive Bulk
Parameters
| Size: | 18x25mm |
| Capacitance: | 6800uF |
| Operating voltage: | 16V |
| Manufacturer: | PANASONIC |
| Service life [h]: | 5000h |
| Kind of capacitor: | Electrolytic LOW E.S.R |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 105°C |
| Size: | 18x25mm |
| Capacitance: | 6800uF |
| Operating voltage: | 16V |
| Manufacturer: | PANASONIC |
| Service life [h]: | 5000h |
| Kind of capacitor: | Electrolytic LOW E.S.R |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 105°C |
| Capacitors features: | Podwyższona temperatura |
| Type of packaging: | In bulk |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols