EEUFM1C222B PANASONIC Electrolytic capacitor
Symbol Micros:
KE EEUFM1C222B
Case : 4u 12.5x25AP
2200uF 16V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 3190mA 7000h 105C Ammo
Parameters
| Size: | 12,5x25mm |
| Capacitance: | 2200uF |
| Operating voltage: | 16V |
| Manufacturer: | PANASONIC |
| Service life [h]: | 7000h |
| Kind of capacitor: | Electrolytic LOW E.S.R |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 105°C |
| Size: | 12,5x25mm |
| Capacitance: | 2200uF |
| Operating voltage: | 16V |
| Manufacturer: | PANASONIC |
| Service life [h]: | 7000h |
| Kind of capacitor: | Electrolytic LOW E.S.R |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 105°C |
| Capacitors features: | Podwyższona temperatura |
| Type of packaging: | Tape |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols