EEUFM1H101B PANASONIC Electrolytic capacitor
Symbol Micros: KE EEUFM1H101B
Contractor Symbol:
Case : 4u 8x11.5AP
100uF 50V 20% (8 X 11.5mm) Radial 5mm 870mA 3000h 105C Ammo
Parameters
Size: 8x11,5mm
Capacitance: 100uF
Operating voltage: 50V
Manufacturer: PANASONIC
Service life [h]: 3000h
Kind of capacitor: Electrolytic LOW E.S.R
Operating temperature (range): -40°C ~ 105°C
Manufacturer:: Panasonic Manufacturer part number: EEUFM1H101B Case style: 4u 8x11.5AP
External warehouse:
6200 pcs.
Quantity of pcs. 50+ (Please wait for the order confirmation)
Add to comparison tool
Packaging:
50
Delivery within 4-7 business days.
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
External warehouse:
10000 pcs.
Quantity of pcs. 1000+ (Please wait for the order confirmation)
Add to comparison tool
Packaging:
1000
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
Size: 8x11,5mm
Capacitance: 100uF
Operating voltage: 50V
Manufacturer: PANASONIC
Service life [h]: 3000h