EEUFP1E681B PANASONIC Electrolytic capacitor
Symbol Micros:
KE EEUFP1E681B
Case : 4u 10x16AP
680uF 25V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 0.068 Ohm 2500mA 4000h 105C Automotive Tape
Parameters
| Size: | 10x16mm |
| Capacitance: | 680uF |
| Operating voltage: | 25V |
| Manufacturer: | PANASONIC |
| Service life [h]: | 4000h |
| Kind of capacitor: | Electrolytic |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 105°C |
| Size: | 10x16mm |
| Capacitance: | 680uF |
| Operating voltage: | 25V |
| Manufacturer: | PANASONIC |
| Service life [h]: | 4000h |
| Kind of capacitor: | Electrolytic |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 105°C |
| Capacitors features: | Podwyższona temperatura |
| Type of packaging: | Tape |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols