EEUHD1E103 PANASONIC Electrolytic capacitor
Symbol Micros:
KE EEUHD1E103
Case : 4u 18x35.5P
10000uF 25V 20% (18 X 35.5mm) Radial 7.5mm 2200mA 2000h 105C Automotive Bulk
Parameters
| Size: | 18x35,5mm |
| Capacitance: | 10000uF |
| Operating voltage: | 25V |
| Manufacturer: | PANASONIC |
| Service life [h]: | 2000h |
| Kind of capacitor: | Electrolytic |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 105°C |
Manufacturer:: Panasonic
Manufacturer part number: EEUHD1E103
Case style: 4u 18x35.5P
External warehouse:
800 pcs.
| Quantity of pcs. | 100+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 1,7280 |
| Size: | 18x35,5mm |
| Capacitance: | 10000uF |
| Operating voltage: | 25V |
| Manufacturer: | PANASONIC |
| Service life [h]: | 2000h |
| Kind of capacitor: | Electrolytic |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 105°C |
| Capacitors features: | Podwyższona temperatura |
| Type of packaging: | In bulk |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols