EEUHD1E332 PANASONIC Electrolytic capacitor
Symbol Micros:
KE EEUHD1E332
Case : 4u 12.5x25P
3300uF 25V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 1400mA 2000h 105C Automotive Bulk
Parameters
| Size: | 12,5x25mm |
| Capacitance: | 3300uF |
| Operating voltage: | 25V |
| Manufacturer: | PANASONIC |
| Service life [h]: | 2000h |
| Kind of capacitor: | Electrolytic |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 105°C |
| Size: | 12,5x25mm |
| Capacitance: | 3300uF |
| Operating voltage: | 25V |
| Manufacturer: | PANASONIC |
| Service life [h]: | 2000h |
| Kind of capacitor: | Electrolytic |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 105°C |
| Capacitors features: | Podwyższona temperatura |
| Type of packaging: | In bulk |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols