UPW1J101MPD NICHICON Electrolytic capacitor
Symbol Micros:
KE UPW1J101MPD
Case : 4u 10x12.5-N
100uF 63V 105°C 10x12.5mm LOW E.S.R., radial type, oper.temp.-55÷105°C load life min 5000h at 105°C; pitch 5mm
Parameters
| Size: | 10x12.5mm |
| Capacitance: | 100uF |
| Operating voltage: | 63V |
| Manufacturer: | NICHICON |
| Service life [h]: | 5000h |
| Kind of capacitor: | Electrolytic LOW E.S.R |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 105°C |
Manufacturer:: Nichicon
Manufacturer part number: UPW1J101MPD
Case style: 4u 10x12.5-N
External warehouse:
11725 pcs.
| Quantity of pcs. | 800+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1268 |
| Size: | 10x12.5mm |
| Capacitance: | 100uF |
| Operating voltage: | 63V |
| Manufacturer: | NICHICON |
| Service life [h]: | 5000h |
| Kind of capacitor: | Electrolytic LOW E.S.R |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 105°C |
| Capacitors features: | Podwyższona temperatura |
| Type of packaging: | In bulk |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols