EEUFR1H471B PANASONIC Electrolytic capacitor
Symbol Micros: KELR EEUFR1H471B
Contractor Symbol:
Case : 4u 12.5x20P
FR 470uF 50V 105°C 12.5x20mm LOW E.S.R., radial type, oper.temp.-40÷105°C load life min 10000h at 105°C, p= 5.0mm
Parameters
Size: 12,5x20mm
Capacitance: 470uF
Operating voltage: 50V
Manufacturer: PANASONIC
Service life [h]: 10000h
Kind of capacitor: Electrolytic LOW E.S.R
Operating temperature (range): -40°C ~ 105°C
Manufacturer:: Panasonic Manufacturer part number: EEUFR1H471B Case style: 4u 12.5x20P
External warehouse:
400 pcs.
Quantity of pcs. 50+ (Please wait for the order confirmation)
Packaging:
50
Delivery within 4-7 business days.
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
External warehouse:
2000 pcs.
Quantity of pcs. 500+ (Please wait for the order confirmation)
Add to comparison tool
Packaging:
500
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
Size: 12,5x20mm
Capacitance: 470uF
Operating voltage: 50V
Manufacturer: PANASONIC
Service life [h]: 10000h