EEUFR1J331 PANASONIC Electrolytic capacitor
Symbol Micros: KELR EEUFR1J331
Contractor Symbol:
Case : 4u 12.5x20P
FR 330uF 63V 105°C 12.5x20mm LOW E.S.R., radial type, oper.temp.-40÷105°C load life min 10000h at 105°C, p= 5.0mm
Parameters
Size: 12,5x20mm
Capacitance: 330uF
Operating voltage: 63V
Operating temperature (range): -40°C ~ 105°C
Item available on request
Size: 12,5x20mm
Capacitance: 330uF
Operating voltage: 63V