EEUFR1V122B PANASONIC Electrolytic capacitor
Symbol Micros: KELR EEUFR1V122B
Contractor Symbol:
Case : 4u 12.5x25P
FR 1200uF 35V 105°C 16x25mm LOW E.S.R., radial type, oper.temp.-40÷105°C load life min 10000h at 105°C, p= 7.5mm
Parameters
Size: 12,5x25mm
Capacitance: 1200uF
Operating voltage: 35V
Operating temperature (range): -40°C ~ 105°C
Manufacturer:: Panasonic Manufacturer part number: EEUFR1V122B Case style: 4u 12.5x25P
External warehouse:
10000 pcs.
Quantity of pcs. 500+ (Please wait for the order confirmation)
Packaging:
500
Delivery within 4-7 business days.
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
External warehouse:
2000 pcs.
Quantity of pcs. 50+ (Please wait for the order confirmation)
Add to comparison tool
Packaging:
50
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
Size: 12,5x25mm
Capacitance: 1200uF
Operating voltage: 35V