EEEFC1H100P PANASONIC Electrolytic capacitor
Symbol Micros:
KELS EEEFC1H100P
Case : smdDel-FC
10uF; 50V; SMT; low ESR; Impedance: 2 Ohm; 6,3x5,8mm; tolerance: ˝20%; operating temperature: -40÷105°C load life min. 1000h at 105°C temperature
Parameters
| Capacitance: | 10uF |
| Size: | 6,3x5,8mm |
| Operating voltage: | 50V |
| Service life [h]: | 1000h |
| Manufacturer: | PANASONIC |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 105°C |
| Kind of capacitor: | Electrolytic LOW E.S.R |
| Capacitance: | 10uF |
| Size: | 6,3x5,8mm |
| Operating voltage: | 50V |
| Service life [h]: | 1000h |
| Manufacturer: | PANASONIC |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 105°C |
| Kind of capacitor: | Electrolytic LOW E.S.R |
| Capacitors features: | Podwyższona tempratura |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols