EEEFK1H221P PANASONIC Electrolytic capacitor
Symbol Micros:
KELS EEEFK1H221P
Case : smdGel-FK
220uF; 50V; SMT; low ESR; Impedance: 0,18 Ohm; 10x10,2mm; tolerance: ˝20%; operating temperature: -55÷105°C load life min. 5000h at 105°C temperature
Parameters
| Capacitance: | 220uF |
| Size: | 10x10,2mm |
| Operating voltage: | 50V |
| Service life [h]: | 5000h |
| Manufacturer: | PANASONIC |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 105°C |
| Kind of capacitor: | Electrolytic LOW E.S.R |
| Capacitance: | 220uF |
| Size: | 10x10,2mm |
| Operating voltage: | 50V |
| Service life [h]: | 5000h |
| Manufacturer: | PANASONIC |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 105°C |
| Kind of capacitor: | Electrolytic LOW E.S.R |
| Capacitors features: | Podwyższona tempratura |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols