EEEFKV100UAR PANASONIC Electrolytic capacitor
Symbol Micros:
KELS EEEFKV100UAR
Case : smdBel-FK
10uF; 35V; SMT; low ESR; Impedance: 1,35 Ohm; 4x5,8mm; tolerance: ˝20%; operating temperature: -55÷105°C load life min. 2000h at 105°C temperature; high temperature reflow
Parameters
| Capacitance: | 10uF |
| Size: | 4x5,8mm |
| Operating voltage: | 35V |
| Service life [h]: | 2000h |
| Manufacturer: | PANASONIC |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 105°C |
| Kind of capacitor: | Electrolytic LOW E.S.R |
| Capacitance: | 10uF |
| Size: | 4x5,8mm |
| Operating voltage: | 35V |
| Service life [h]: | 2000h |
| Manufacturer: | PANASONIC |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 105°C |
| Kind of capacitor: | Electrolytic LOW E.S.R |
| Capacitors features: | Podwyższona tempratura |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols