EEEFPC221XAP PANASONIC Electrolytic capacitor
Symbol Micros:
KELS EEEFPC221XAP
Case : smdD8el-FP
220uF; 16V; SMT; low ESR; Impedance: 0,16 Ohm; 6,3x7,7mm; tolerance: ˝20%; operating temperature: -55÷105°C load life min. 2000h at 105°C temperature; high temperature reflow
Parameters
| Capacitance: | 220uF |
| Size: | 6,3x7,7mm |
| Operating voltage: | 16V |
| Service life [h]: | 2000h |
| Manufacturer: | PANASONIC |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 105°C |
| Kind of capacitor: | Electrolytic LOW E.S.R |
| Capacitance: | 220uF |
| Size: | 6,3x7,7mm |
| Operating voltage: | 16V |
| Service life [h]: | 2000h |
| Manufacturer: | PANASONIC |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 105°C |
| Kind of capacitor: | Electrolytic LOW E.S.R |
| Capacitors features: | Podwyższona tempratura |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols