VZ21E470M0605 LEAGUER Electrolytic capacitor
Symbol Micros:
KELSC 47/25tR
Case : smdCel
47uF 25V SMD 6,3x5,4mm, oper. temp -55÷105°C load life min. 2000h at 105°C temp., which is equivalent to 8000h at 85°C, LOW E.S.R.
Parameters
| Capacitance: | 47uF |
| Size: | 6,3x5,4mm |
| Operating voltage: | 25V |
| Service life [h]: | 2000h |
| Manufacturer: | LEAGUER |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 105°C |
| Kind of capacitor: | Electrolytic LOW E.S.R |
Manufacturer:: Panasonic
Manufacturer part number: EEEFP1E470AP
Case style: smdCel
External warehouse:
1700 pcs.
| Quantity of pcs. | 100+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1477 |
| Capacitance: | 47uF |
| Size: | 6,3x5,4mm |
| Operating voltage: | 25V |
| Service life [h]: | 2000h |
| Manufacturer: | LEAGUER |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 105°C |
| Kind of capacitor: | Electrolytic LOW E.S.R |
| Capacitors features: | Podwyższona tempratura |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols