EEEFK1E330UR PANASONIC Electrolytic capacitor
Symbol Micros:
KES EEEFK1E330UR
Case : smdBel-FK
33uF 25V SMT 5x5,8mm, operating temp.-55÷105°C load life min. 2000h at 105°C temp., which is equivalent to 4000h at 85°C
Parameters
| Capacitance: | 33uF |
| Size: | 5x5,8mm |
| Operating voltage: | 25V |
| Service life [h]: | 2000h |
| Manufacturer: | PANASONIC |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 105°C |
| Kind of capacitor: | Electrolytic |
Manufacturer:: Panasonic
Manufacturer part number: EEEFK1E330UR
Case style: smdBel-FK
External warehouse:
700 pcs.
| Quantity of pcs. | 100+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1130 |
Manufacturer:: Panasonic
Manufacturer part number: EEEFK1E330UR
Case style: smdBel-FK
External warehouse:
39000 pcs.
| Quantity of pcs. | 1000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0954 |
Manufacturer:: Panasonic
Manufacturer part number: EEEFK1E330UR
Case style: smdBel-FK
External warehouse:
63000 pcs.
| Quantity of pcs. | 2000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0646 |
| Capacitance: | 33uF |
| Size: | 5x5,8mm |
| Operating voltage: | 25V |
| Service life [h]: | 2000h |
| Manufacturer: | PANASONIC |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 105°C |
| Kind of capacitor: | Electrolytic |
| Capacitors features: | Podwyższona tempratura |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols